PONAD 1000 ZGONÓW WE WŁOSZECH Z POWODU KORONAWIRUSA (SARS-CoV-2). [NAJNOWSZE DANE]

Aktualizacja danych z Włoch. W ciągu doby zakażonych osób koronawirusem (SARS-CoV-2) doszło aż 2249, co łącznie daje już olbrzymią liczbę 15113. Zgony: 1016 (+189 w ciągu doby), wyzdrowiałych osób: 1258(+213) osoby na OIOM: 1153(+125).

Liczby te przerażają, stało się tak gdyż ludzie nie stosowali się do zaleceń rządu, wszystko w tej chwili zależy od nas, nie wychodźmy z domów jeśli nie mamy takiej potrzeby, a unikniemy takiej tragedii jak We Włoszech.

Dwa kolejne przypadki zakażenia koronawiursem (SARS-CoV-2) w Polsce. Oby dwie osoby w Poznaniu. Przypomnijmy także, że dziś zmarła pierwsza osoba zakażona wirusem. Łącznie zakażonych osób jest 51.

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROZWOJU

W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami informujemy, że obiekty handlowe działają normalnie. Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *