OFICJALNY KOMUNIKAT SZPITALA W SPRAWIE ZMARŁEJ 27-LATKI! [PILNE]

Dzisiaj przed południem dotarła do nas tragiczna wiadomość. Z powodu zakażeniem koronawiursem (SARS-CoV-2) zmarła 27-letnia kobieta z Łańcuta. Odnotowano także kolejne przypadki zakażeń. Ministerstwo poinformowało o kolejnych 11 przypadkach. Dzisiaj to już 23 nowe przypadki. Łącznie w Polsce koronawiursem (SASR-CoV-2) zakaziło się 378 osób z czego 6 niestety zmarło.

Oto miasta, w których odnotwano nowe zakażenia;

Po trzy zakażenia w woj. lubelskim i dolnośląsim, dwa w wielkopolskim oraz po jednym w podkarpackim, podlaskim i małopolskim.

Kobieta do szpitala trafiła z powodu ciąży. Tam okazało się, że jest zakażona koronawirusem (SARS-CoV-2). Od razu została przewieziona do szpitala w Łańcucie. Koronawirusem zaraziła się od matki, która leży w szpitalu w Lublinie. Kobieta niedawno urodziła dziecko, prawdopodobnie miała cesarskie cięcie, które bardzo mocno wymęcza organizm. To mogło mieć duży wpływ na śmierć 27-letniej kobiety.

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje, które przekazują, że zmarła osierociła dwoje dzieci.

Takie informacje posiadaliśmy do tej pory, lecz Centrum Medyczne w Łańcucie wydało oficjalny komunikat na swoim profilu facebook.

Wpis Centrum Medycznego w Łańcucie nt. zmarłej pacjentki.

😢 Z przykrością zawiadamiamy o śmierci pacjentki zarażonej koronawirusem 😢 27 letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *