NOWE OBJAWY ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM. NIE BAGATELIZUJMY TEGO!

Dzisiaj przed południem dotarła do nas tragiczna wiadomość. Z powodu zakażeniem koronawiursem (SARS-CoV-2) zmarła 27-letnia kobieta z Łańcuta. Odnotowano także kolejne przypadki zakażeń. Ministerstwo poinformowało o kolejnych 11 przypadkach. Dzisiaj to już 23 nowe przypadki. Łącznie w Polsce koronawiursem (SASR-CoV-2) zakaziło się 378 osób z czego 6 niestety zmarło.

Lekarze z Wuhan MEdical Treatment Group for COVID-19 w swoim komunikacie publikują, że są nowe objawy zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2). Objawy są ze strony układu pokarmowego.

Wyniki obserwacji umieszczono w czasopiśmie “American Journal of Gastroenterolohy”. Przebadano dokładnie 204 pacjentów. Główną przyczyną, która doprowadziła ich do wizyty u lekarza były dolegliwości ze strony układu pokarmowego

Najwięcej osób skarżyło się na brak apetytu (83,3 proc.), ale także na biegunkę (29,3 proc.), wymioty (0,8 proc.) oraz ból brzucha (0,4 proc.). Siedem osób nie miało przy tym żadnych objawów ze strony układu oddechowego.

“Lekarze powinni zdać sobie sprawę, że tego typu objawy, jak biegunka, mogą być objawami COVID-19, stąd mogą wcześniej zacząć podejrzewać zakażenie u osoby z grupy ryzyka, zamiast czekać na pojawienie się objawów ze strony układu oddechowego. Potrzebne są jednak dalsze badania na dużej próbie, aby potwierdzić te ustalenia” – podsumowano na końcu artykułu.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *