GRÓB MAŁEJ MADZI ŁAMIE SERCE. TO TUTAJ SPOCZYWA DZIECKO ZABITE PRZEZ WŁASNĄ MATKĘ…

Od zamordowania malutkiej Madzi przez swoją własną matkę mija już prawie 8,5 roku. Niedawno temu SUPER EXPRESS postanowił odwiedzić grób Madzi i zrobić bardzo poruszający materiał.

Do tragedii doszło 24 stycznia 2012 roku i chociaż od zabójstwa Madzi z Sosnowca upłynęło już ponad 8 lat, nadal nie brakuje osób, które dbają o pamięć dziecka.

Na zdjęciach widać, że mieszkańcy miasta dość regularnie odwiedzają grób Madzi i dbają o to, aby zawsze był pięknie ozdobiony w kwiatach i zniczach. Białe bukiety i lampki ułożone są w kształcie serca wokół małej tablicy z inskrypcją: Ś.P. Madzia W., żyła 6 miesięcy.

Na pierwszy rzut oka widać, że mieszkańcy miasta regularnie odwiedzają miejsce spoczynku Madzi i starają się, aby jej grób zawsze zdobiło wiele kwiatów i zniczy.

Pogrzeb małej Madzi miał miejsce na cmentarzu przy ulicy Smutnej w Sosnowcu. W 2017 roku grób rozbudowano o marmurową płytę. Wyryto na niej imię i nazwisko dziecka. Obok znajduje się także wizerunek anioła.

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Około godziny 10:30 (29.06.2020r.) Ministerstwo Zdrowia opublikowało wpis na twitterze, w którym ogłaszają nową liczbę zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce! 

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 247 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (31), mazowieckiego (27), łódzkiego (21), podlaskiego (17), małopolskiego (16), świętokrzyskiego (14), podkarpackiego (12), pomorskiego (9), lubelskiego (9),opolskiego (8), dolnośląskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-M Lipsko, 63-M, 69-K, 90-M Tychy, 37-K i 86 K Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące.Liczba zakażonych koronawirusem: 34 154/1 444 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Świetne informacje od ministerstwa zdrowia

Oprócz informacji o nowych zakażeniach i niestety zgonach pojawił się także inny wpis ministerstwa. Jest on bardzo pozytywny i napawa optymizmem!

Ministerstwo podzieliło się informacją, iż 60% wszystkich zakażonych pokonało koronawirusa (SARS-CoV-2) i są oni już zdrowi!

Szumowski zabrał głos odnośnie powrotu obostrzeń i kawarantanny jesienią

Łukasz Szumowski zabrał dziś głos w sprawie powrotu obostrzeń i kwarantanny. Wiadomo już, czego możemy się spodziewać, gdy na jesieni ciężka sytuacja związana z pandemią powróci.

“Jeżeli sytuacja będzie trudna na jesieni, jeżeli druga fala będzie trudna, to część obostrzeń może wrócić”. – odpowiedział na pytanie.

“Na pewno nie będzie to w takiej pełnej formie, jaką mieliśmy. Gospodarka nie wytrzymałaby ponownego lockdownu” – dodał.

Wcześniej, w pierwszej połowie czerwca, Szumowski sugerował powrót części obostrzeń na antenie RMF FM: “Mam wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię (…). Do obostrzeń zawsze można wrócić i tutaj na pewno takie scenariusze również rozważamy, natomiast nie da się zrobić lockdownu powtórnie” – mówił w tamtym czasie.

Ogromna zmiana, cena pójdzie do góry nawet o 800%

Rząd zdecydował o podjęciu radykalnych kroków i wprowadza znaczące zmiany w akcyzie na wyroby do e-papierosów. Decyzje rządzących będą mocno odczuwalne w portfelach palaczy, niektóre ceny mogą wzrosnąć nawet o 800 proc.

Czym jest e-papieros?

E-papieros (elektroniczny inhalator nikotyny, EIN) – zasilane akumulatorem urządzenie inhalacyjne dające użytkownikowi podobne wrażenia jak przy przyjmowaniu zwykłych wyrobów tytoniowych czyt. tradycyjnych papierosów. Urządzenie powoduje zamianę roztworu inhalacyjnego na wdychany przez użytkownika aerozol (zamiast dymu wdychanego przy paleniu papierosów).

Od 1 lipca liquidy do e-papierosów będą objęte akcyzą. Branża e-papierosów zapowiada gwałtowny wzrost cen. Ale na tym może się nie skończyć. Wprowadzenie akcyzy we Włoszech doprowadziło do bankructwa 70 proc. firm z branży. W rządzie argumentują, że najważniejsze jest zdrowie, głównie młodzieży.

– Podatek znacząco podwyższy ceny. W sieciach, gdzie są nieco tańsze płyny, ten wzrost szacujemy na minimalnym poziomie ok. 5,5 zł netto, z VAT będzie to ok. 6,6 zł za buteleczkę 10 ml – mówi handlowiec z popularnego sklepu.

– Dziś baza do takiej domowej produkcji płynu kosztuje za 100 ml ok. 9 zł. Z akcyzą ta cena wzrośnie do co najmniej… 75 zł. Oznacza to ok. 800 proc. podwyżki – powiedział Przemysław Jaskóła ze Stowarzyszenia Vaping Association Polska (VAP). Zmiana ta może przerodzić się w bankructwo nawet 70% firm związanych z wyrobami, które potrzebne są do użytkowania e-papierosów.

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Adam Małysz w gorszym stanie?

O tym, że były wybitny polski skoczek Adam Małysz zakażonych jest koronawirusem (SARS-CoV-2) dowiedzieliśmy się kilka dni temu, zamieścił on bowiem wtedy wpis na social-mediach, w którym przekazał tę wiadomość:

Witajcie kochani.
Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia.
Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności.
Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie.

Dzisiaj bowiem zamieścił on nowy wpis, w którym napisał takie oto słowa:

Adam Małysz za pośrednictwem Instagrama skontaktował się ze swoimi fanami i zdał relację z przebiegu choroby. Niestety, internauci nabrali podejrzeń ze względu na treść i ton wypowiedzi. W komentarzach pojawiły się setki pozdrowień i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.– Ten okres jest dla mnie dość ciężki, ale nie mogę i nie chcę się załamywać. Znalazłem swoje stare zdjęcie na quadzie i postanowiłem się nim dziś z wami podzielić. Jakoś napawa mnie ono optymizmem – napisał pod zdjęciem Adam Małysz. Fani zaczęli obawiać się, że sportowiec zmaga się z poważnymi objawami koronawirusa. – źródło lelum.pl

Ważny apel ministerstwa zdrowia do wszystkich Polaków!

Coraz więcej osób nie przestrzega nakazu zasłaniania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach. Rzecznik resortu zdrowia przypomina, że sklepy mogą odmówić obsługi klientów bez maseczek, a nawet wezwać odpowiednie służby.

– Jeżeli klient przyjdzie do sklepu bez maseczki, rozporządzenie daje możliwość nieobsłużenia tego klienta. Jeżeli nie będzie chciał się dostosować do obowiązku założenia maseczki, proponujemy nieobsługiwanie tego klienta, chociażby z troski o pozostałych klientów, którzy znajdują się w tym momencie sklepie – wyjaśnił Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że jeżeli klient nie zareaguje na prośbę, to “zawsze można wezwać odpowiednie służby, w tym policję”.

Zdaniem rzecznika, jeśli będziemy ten obowiązek lekceważyć, to przekonamy się o tym, jak “drastyczne konsekwencje” może to wkrótce przynieść. – Może okazać się, że do pewnych obostrzeń będziemy musieli powrócić – ostrzegł.

Przełom w walce z koronawirsuem??

– Szpitale w Wielkiej Brytanii zaczną stosować deksametazon w leczeniu ciężko chorych pacjentów z COVID-19 – powiedział minister zdrowia Matt Hancock. To efekt przełomowych badań, które udowodniły skuteczność leku – pierwszego potwierdzonego leku na koronawirusa.

– Pracujemy z Narodową Służbą Zdrowia, aby włączyć deksametazon do standardowej terpaii przeciwko COVID-19 już od dzisiejszego popołudnia – stwierdził Hancock, dodając, że Wielka Brytania ma teraz dostęp do 200 tys. dawek leku.

Deksametazon to niedrogi i powszechnie dostępny lek sterydowy podawany pacjentom doustnie lub dożylnie. Preparat w ramach badania podawano grupie ponad 2 tys. pacjentów wybranych losowo, a rezultaty ich leczenia porównano ze stanem 4321 chorych, którzy nie otrzymywali żadnych leków. Badania wykazały ciekawą prawidłowość. Lek był skuteczny jedynie u pacjentów, którzy ciężko przechodzili zakażenie. W przypadku chorych z łagodnymi objawami leczenie nie przynosiło zauważalnych efektów. – źródło wp.pl

SKANDAL W BIEDRONCE

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wrzucił do sieci nagranie, które zostało podesłane przez jednego z klientów sieci Biedronka. Trwają poszukiwania mężczyzny, który dopuścił się porażających czynów. Internauci zostali poproszeni o pomoc.

Wyzwiska, których użył agresywny klient, odnosiły się do ukraińskiej narodowości pracownika sklepu. Zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu i opublikowane na Facebooku OMZR.

Ukrainiec, k**wa je***ny! On będzie, k**wa u nas w Polsce rządzi! – padło na nagraniu upublicznionym przez OMZR.

CZY ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ?

“Ukrainiec, k**wa je***ny! On będzie, k**wa u nas w Polsce rządzi!” – krzyczał mężczyzna do pracownika sklepu, który poprosił go o założenie maseczki na twarz. Zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę o 18:25 w sklepie Biedronka przy ul. Okulickiego 51 w Krakowie. Składamy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 257 kk.

Jeżeli rozpoznajesz agresywnego mężczyznę daj znać: omzrik@gmail.com, lub 572932323. Zapewniamy anonimowość.

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ FILMIK <—–

BARDZO PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE DALEJ TEGO ARTYKUŁU, POMAGAJMY!!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *