DONALD TUSK PRZEKAZAŁ TRAGICZNE INFORMACJE… [*]

Bardzo smutna wiadomość ze świata polityki i sztuki. Nie żyje człowiek, który wielu osobom dawał chwile radości. Jego twórczość na zawsze jednak pozostanie w sercach osób, z którymi miał styczność. Artysta miał dopiero 55 lat. Mógł jeszcze tyle zrobić… Swojego serdecznego kolegę pożegnał Donald Tusk i poprosił o modlitwę za zmarłego.

Zmarł Maciej Kosycarz. Był znanym fotografem, przyjaźnił się z byłem premierem Donaldem Tuskiem. Tusk pożegnał go w osobistym wspisie na Twitterze:

“Nie żyje Maciek Kosycarz, mój serdeczny kolega, świetny fotograf i bardzo dobry człowiek. Pomódlcie się za niego” – napisał były premier.

Macieja Kosycarza żegnała także prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. “Maciej Kosycarz nie żyje… Odszedł dziś rano w Warszawie po ciężkiej chorobie. Żal niewypowiedziany. Zapamiętam go przede wszystkim dzięki jego zdjęciom. To oczywiste!”

Informacje o koronawirusie

KOLEJNE OBOSTRZNIA RZĄDU!

24.03.2020 r. odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Wprowadzone zostały nowe obostrzenia:

ZAKAZ ZGROMADZEŃ POWYŻEJ DWÓCH OSÓB! Nie wliczane w to oczywiście jest zamieszkanie pod jednym dachem.

W komunikacji miejskiej możliwe będzie tylko przemieszczanie się w sposób siedzący – podzielony na pół. Musi być odstęp pomiędzy siedzącymi!

Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się – podał premier. Ograniczenia mają również dotyczyć transportu zbiorowego. – Musimy ograniczać zgromadzenia do minimum – dodał Morawiecki. Zgromadzenia zostały ograniczone do dwóch osób.

– Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie uratujemy ludzkich żyć – dodał Łukasz Szumowski.

ZA ZŁAMANIE ZAKAZU GROZI KARA FINANSOWA DO 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *