BARDZO DUŻO NOWYCH PRZYPADKÓW ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM W POLSCE!!!!! [PILNE]

Z samego rana dowiadujemy się o kolejnych 25 oficjalnych przypadkach zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce.

Oto województwa, w których odnotowano nowe przypadki:

9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław oraz Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osoby z woj. wielkopolskiego (Kalisz oraz Poznań), 2 osoby z woj. opolskiego (Opole), 2 osoby z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osoby z woj. łódzkiego (Łódź). Wiadomo tylko, że znacza część czuje się dobrze.

Łącznie jest to już 150 osób, które są zakażone z czego trzy osoby zmarły. Mówi się o 13 osobach, które wyzdrowiały, lecz na taki oficjalny komunikat jest jeszcze za wcześnie.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *