1,5-LETNIA DZIEWCZYNKA WYPADŁA PRZEZ OKNO, MA KORONAWIURSA, JEJ MATKA BYŁA NIETRZEŹWA [PILNE]!!

Wczoraj media obiegła informacja na temat 1,5-letniego dziecka, które wypadło przez okno przy ulicy 6 sierpnia w Łodzi. Dzisiaj okazało się, że dziecko to jest zakażone koronawiursem (SARS-CoV-2). Dziewczynka trafiłą do szpitala, rodzice trafili na kwarantannę.

Dziewczynka wypadła z okna, z TRZECIEGO piętra. Oboje z rodziców w tym czasie byli obecni w domu, ustalo, że ojciec spał, a matka była w łazience, jak się okazało matka miała w swoim organizmie ponad 0,8 promila alkoholu.

Dziewczynka trafiła do szpitala im. Matki Polki, gdzie ze względu na ciężki stan, była operowana. Prawdopodobnie dziewczynka zaraziła się koronawirusem (SARS-CoV-2) od ojca, który kilka dni wcześniej wrócił z Włoch i skarżył się na kaszel.

Oboje rodziców i służby biorące udział w akcji zostali poddani kwarantannie. Ich 5-letni syn trafił pod opiekę babci – oboje są pod nadzorem sanitarnym.

Wieczorem dnia dziejszego tj. 16.03.2020 r. odnotowano 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. Zmarła także kolejna osoba. To 67-letni mężczyzna, zmarł w szpitalu w Łańcucie, miał choroby współistniejące. Łącznie to już 177 przypadków zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce i 4 osoby zmarły. Liczby te przerażają, ale musimy być gotowi na takie liczby, Minister Zdrowia zabrał głos i szacuje, że pod koniec tygodnia liczba zakażonych może być już czterocyfrowa.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *