Śmiertelny wirus atakuje Europe!! ZAGROŻENIE DLA POLSKI??

Na dalekim wschodzie, w Chinach rozprzestrzenia się śmiertelny wirus!

Epidemia “wybuchła” w chińskim mieście Wuhan, które liczy aż 11 milionów mieszkańców. Potwierdzona została informacja, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka!

Co chwilę odbierane są raporty o wzroście osób zarażonych wirusem, który nazywa się – koronawirus. Oficjalnych zarażeń póki co w Chinach jest: 830 oficjalnie zarażonych, 25 zgonów, 177 ciężkich przypadków, ponad 8000 osób pod obserwacją, 34 pacjentów zostało wyleczonych.

Dwa pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem we Francji (Bordeaux i okolice Paryża). Są to pierwsze oficjalne przypadki zakażeń w Europie!

W Chinach zostało już zamkniętych 13 miejscowości, w których łącznie żyje około 37 milionów ludzi. Pekin zamyka Zakazane Miasto, Muzem Narodowe, wielkie zoo. W Szanghaju zamknięto Disneyland. Zdecydowano też o zamknięciu części Wielkiego Muru.

Wirus przekracza już wyraźnie granice Chińskie. Dzisiaj oprócz pojedynczych przypadków w Japonii i Korei Południowej – trzecie zakażenie potwierdzono w Singapurze oraz kolejne (prawdopodobnie piąte) w Tajlandii. Trzech pacjentów w Hongkongu znajduje się w stanie krytycznym.

Chińczycy robią co mogą, by postawić jak najszybciej specjalny szpital, tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Placówka ma powstać w 6 dni.

Chińskie władze zapowiadają, że wprowadzane będą bardziej surowe kroki, w kierunku odcięcia kolejnych zakażeń, ponieważ pomimo zamkniętych miast, ludzie nadal uciekają, więc będą wyciągane według nich surowe konsekwencje wobec niewypełniających swoich obowiązków.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Personel medyczny chińskiej armii wyruszył do Wuhan, by wspomóc lekarzy w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Zagrożenie dla Polski?

Pomimo tego, że wirus nie zagraża Polsce, władze lotniska Chopina w Warszawie reagują. Port wprowadził dziś obowiązek wypełnienia tak zwanych formularzy lokalizacyjnych, dotyczą one pasażerów, którzy przylatują bezpośrednio z Chin. Umożliwi to w razie potrzeby natychmiastowy kontakt z takimi osobami. Zapewniają także, że sytuacja cały czas jest bacznie monitorowana i wszystkie podejrzane przypadki są zgłaszane do odpowiednich służb.

Sytuacje na ten temat będziemy śledzić na bieżąco i będziemy starać się jak najszybciej podawać informacje!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *