Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w POLSCE. Cztery osoby w stanie cięzkim. [PILNE]

Dzisiaj, tj. 10.03.2020 r. w Polsce zdiagnozowano kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2). Jedna osoba w Warszawie, dwie w Cieszynie. Łącznie to już 20 zakażonych osób w Polsce. Spośród zakażonych jest dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych – generał Jarosław Mika. Przebywał on w Niemczech na naradach. Osoby, z którymi miał kontakt zostały poddane kwarantannie.

W Wielkiej Brytanii wzrosła ilość zakażonych do 373.

źródło informacji – KiKŚ – facebook, lukaszbok_kiks – instagram.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez uwczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *