103-letnia kobieta pokonała koronawirusa!!!!

Zhang Guangfen – tak nazywa się najstarsza osoba, która została wyleczona z koronawirusa (SARS-CoV-2). Kobieta była hospitalizowana przez niecały tydzień w szpitalu w Wuhan, czyli tam gdzie zaczęła się epidemia. Lekarze wyjaśniają, że taki szybki powrót do zdrowia spowodowany był tym, iż kobieta nie cierpiała na żadne inne dolegliwości. Jak na razie Zhang Guangfen jest najstarszą osobą, która pokonała kornawiursa! Brawo!

Dzisiaj tj. 13.02.2020 r. odnotowano aż 16 kolejnych oficjalnych przypadków zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. To już łącznie 47 osoby, z dnia na dzień liczba ta pokaźnie się powiększa.

Miejscowości, w których odnotowano nowe przypadki zakażenia:

4 osoby w Lublinie, 2 osoby w Warszawie, Rzeszowie oraz we Wrocławiu, i po jednym przypadku w Oleśnicy, Poznaniu Sosnowcu, Chorzowie, Zawierciu oraz Łodzi.

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROZWOJU

W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami informujemy, że obiekty handlowe działają normalnie. Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *